Сертифікація

При експорті продукції на внутрішній ринок Європейського союзу обов’язковою вимогою є дотримання вимог щодо її безпечності  для людини та навколишнього середовища.

Кожний суб’єкт господарської діяльності, що експортує під власною назвою (торговою маркою) чи у випадку внесення змін в продукцію, що змінили відповідність продукції європейським стандартам, вважається  виробником і повинен провести  процедуру сертифікації.

Сертифікація продукції – це процес, під час якого виробник підтверджує відповідність якості продукції та технології її виробництва існуючим нормам та стандартам.

Процес сертифікації включає в себе різні випробування та процедури щодо підтвердження якості продукції та її безпеки. Сертифікаційні знаки на товарах є гарантією того, що продукт і система його виготовлення відповідають встановленим вимогам та специфікаціям. Маркування застосовується в різній формі, окремі знаки є обов’язковими для певних видів товарів.

Згідно законодавства Європейського союзу  певні види товарів обов’язково повинні пройти сертифікацію і тим самим підтвердити свою відповідність стандартам та Директивам ЄС до того, як з’являться на європейському ринку. Кожний вид продукції, який пройшов таку сертифікацію отримує маркування СЕ (CE MARKING), що свідчить про його відповідність всім необхідним вимогам та стандартам безпеки. 

Загального переліку продукції, для якої вимагається маркування СЕ не існує, проте є значна кількість Директив ЄС, які встановлюють необхідність такого маркування для окремих видів товарів та визначають інші вимоги та процедури, які повинні  бути дотримані.

Крім того, в Польщі існують і інші маркування, що входять до системи стандартизації.

 

Знак відповідності польским стандартам

Знаки маркування продукції в Польші

       
Знак якості   Екологічний  знак   Натуральний
         
   
Натуральний продукт    Еко-знак   знак добрива
         
   
Контроль виробництва    EC    Гарантована традиційна особливість   Географічна ідентифікація
         
   
Позначення походження   Гарантія якості   Знак BRC